נוס מינוס,נוס

בלילה זימנתי את מי שנראה מזה שנים רבות החבר  הכי טוב שלי{חוץ מהבורא}- המינוס בבנק. אני קוראת לו בקיצור "מינוס".  פתאום שמתי לב לשני דברים:
1. אין לי מושג מה יוצא לי ממנו ולמה אנחנו חברים הכי טובים
2.שאין לי עליו בלעדיות. הוא מספק את שרותיו פחות או יותר לכל עם ישראל
ו…
3. נפגעתי, ברור שנפגעתי. חשבתי שהוא החבר רק שלי .

בכל אופן די נמאס לי מהמצב הקיים ומאיך שהוא משתלט לי על החשבון ועל החיים והחלטתי לקחת אותו לשיחה חברית. הוא הופיע מיד, דמות שובבה  ודיי נחמדה אני חייבת לאמר.

"מינוס" שאלתי אותו "מה קורה? למה אתה לא מניח לי? הולך לך לאיזו  חופשה  ארוכה בקאריביים ? מה אתה נתקע פה איתי, משתלט לי על החיים, איך זה קרה?"
אני חייבת לציין שמינוס הוא חבר מאוד ישר, מאוד כן. הוא לא משקר. מה שרואים {או לא רואים…} זה מה שיש.

" תגידי" הוא אומר לי " את מכירה את המשפט המפורסם של האנשים: לכל אדם יש פלוסים ויש מינוסים. את ממש מאמינה בזה. בעינייך מינוס הוא מגרעת. הוא משהו שלילי לגמרי. כאילו אמרת: לכל אדם יש יתרונות וחסרונות, חיובי ושלילי. יש חוסר!!!"

"so?" אני שואלת

"אז זהו, מה את לא מבינה? כרגיל אני צריך להאכיל אותך בכפית. אם את מתייחסת אליי כאל חוסר/חסרון/מגרעת זה מה שאני עושה! את הבוסית. מאמינה בחוסר, תקבלי חוסר. אל תאשימי אותי, אני רק ממלא פקודות." מינוס נראה משועשע.

וואללה! לרגע אחד התבלבלתי. מתי הזמנתי אותו אליי? הריי הוא תמיד מגיע בהפתעה שודד מה שיש ומשאיר אותי בתסכול עמוק.

מינוס גייס את כל הסבלנות שלו. "תשמעי, למה שלא תבקשי מהבורא לקבל ממנו את הפרספקטיבה שלו על מינוס? שתכירי אותי באמת. שתביני מה התפקיד האמיתי שלי פה."

או קיי…זה היה הגיוני. עבורי הבורא  הוא מקור של ידע, של תמיכה, של אהבה אינסופית, עוטף ומנחה ומלמד . החבר הכי טוב שלי.

"בורא כל שישנו" אמרתי בשקט " אולי תעזור פה? תן לי את הפרספקטיבה שלך למינוס. מי הוא באמת"
מיד ראיתי אותי ישובה בתנוחה של לוטוס. שתי כפות הידיים פתוחות כמו שני מגשים משני צידי הגוף. הרבה מאוד מטבעות זהב נשפכו אל כף יד אחת, הרבה מאוד אור ושפע מכל סוג. השפע נכנס מכף יד אחת ויצא מכף יד שניה . כף היד השניה  הזרימה את כל העושר הזה קודם כל אליי עד שהייתי מלאה לחלוטין ורק אז ככל שהיד הראשונה המשיכה לקבל אותו כך היד השנייה המשיכה להזרים אותו ממני ליקום כולו, לכל מי/מה/לאן  שצריך.

הבורא אמר בדרכו המיוחדת כאשר הוא משוחח איתי :" יקרה שלי, מינוס אינו חוסר או מגרעת. מינוס = נתינה. ראית יד אחת מקבלת. יד מקבלת היא + . יד נותנת היא –  .זה אומר שלכל אדם יש קבלה ונתינה{במקום להגיד –לכל אדם יש פלוס ומינוס}. כאשר מקבלים, מקבלים מכול השפע שהיקום שופך אליכם. כאשר נותנים , נותנים מאותו השפע . לא לוקחים או מרוקנים את העושר אלא נותנים ממנו קודם לעצמכם ואח"כ לאחרים.  בכל מקרה חייב להיות איזון בין הקבלה {הפלוס} לבין הנתינה{המינוס}. וגם כשנותנים ,מישהו אחר מקבל. אלו החוקים הרוחניים של היקום."

הבורא הסביר ואני הקשבתי. אח"כ ביקשתי שישלוף מתוכי את האמונות: מינוס הוא מגרעת/משהו שלילי/חוסר- בצורה הגבוהה והמייטיבה ביותר עבורי. ביקשתי לקבל ידע , שילמד אותי הרמוניה ואיזון בין הנתינה לקבלה, שיחבר אותי לזרימה של השפע שקיימת בחיי כדיי שאוכל לזרום איתה ביחד.
ואז הגיעו תובנות אחרות הקשורות בכסף. הבורא אמר: " את מודדת את הערך של הכסף שלך במספרים. הערך שלו הוא הרבה מעבר לכך. עלייך להתייחס בכבוד ובאחריות לכל אגורה שאת מרוויחה , להעריך אותה בדיוק כפי שאת מעריכה  סכומים גדולים. כבדי את הכסף שלך. הערך אינו נמדד במספר .לאגורה שלך יש ערך אינסופי בזכות העבודה שאת עושה. אם תתיחסי בכבוד למה שאת מקבלת כתמורה לעבודתך ותעריכי את העשייה שלך, פתאום תראי שהסכומים שאת מקבלת גדלים ושאת חיה ברווחה ותמיד בפלוס. כל נתינה  היא למעשה קבלה במקום אחר ולכן יש תמיד פלוס, בכל מקום. הקבלה והנתינה נעשים תמיד מתוך ועם כל ה-"יש" ולכן המושג "חוסר" אינו קיים. לא באמת"

הבורא סיים את הסברו ואני ראיתי איך השפע נשפך אליי ואיך אני מושיטה את היד לקבל אותו באהבה, מעריכה ומכבדת, ואיך אני נותנת לעצמי עד כלות כמו כוס שמתמלאת עד גדותיה וממשיכה לתת הלאה ליקום, משחררת ממני כדיי שאחרים יקבלו גם הם עד כלות. ראיתי את חשבון הבנק שלי מחייך. סוף סוף הוא למד לקבל ולא רק לתת. ראיתי אותו מתמלא בערך אינסופי של אור. אור שבא לידי ביטוי בין השאר בכסף.

מינוס ראה הכול. הוא חייך ואני אהבתי אותו. אמרתי לו:" אולי  נשנה לך את השם למשהו אחר מתאים יותר כמו …נתן. "

"בשבילך אני 'נתן'. ועכשיו יש לי עבודה במקום אחר"
וכמו שהוא בא ככה הוא הלך .


תגובות

נוס מינוס,נוס — 19 תגובות

 1. ענתי, לפני שכתבת, שוחחנו, ולאחר השיחה גם בי עלו שאלות , מהו המינוס שלי עבורי?לאחר חיטוט נוסף הגיעו התשובות שלי, הבנתי שהמינוס שלי מסמל עבורי כוח! מסמל מגבלה, אני מוצאת את עצמי משתמשת בביטויים כמו – אני חייבת להצטמצם כרגע או אני לא יכולה ללמוד כרגע כי… או לא יכולה לקנות או לנסוע כי…. ולמעשה זה מהווה כמו תירוץ להתפתחות וההתקדמות האישית שלי. מרגע שהבנתי, אמרתי לעצמי – כי אין לי יותר צורך במינוס שיגביל את תנועותיי מאחר ואני כבר מכירה בכוחותיי האישיים ורוצה כבר לפרוץ את המסגרת המוכרת שלי.
  המינוס שלי הוא כמו משקולת שקשורה לרגלי ואני מקווה כי עם ההבנה הזו הוצאתי סוף סוף את רגלי מתוך אותה טבעת ברזל.

 2. ענת, אהובה כמה מסונכרנות אנחנו, בדיוק אתמול עשיתי טיפול לחשבון הבנק שלי, תודה על תובנה מתנה מאוד גדולה עבורי ולכולם.

 3. הי ענתי יקרה
  תודה על התובנה.

  תמיד יש לי סיבות מוצדקות,,למה לא לעשות, למה לא להיות, למה לא………
  וביספור שלך אפשר להפוך את התירוץ לא…. לאתגר של כן.

  איזו תחושת הקלה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  שיהיה לך יום מופלא

  מזל

 4. ענת היקרה ,נגעת בנקודה מאד רגישה.ההתמודדות עם מכלול של בעיות דוחק בעיה זו בכל פעם שזה צץ .וזה צץ לא מעט.ובכל זאת מה עושים?

 5. ענת,
  תודה על תובנות נהדרות בניסוח מקסים ומחוייך 🙂
  נהדרת את!

 6. וואו,כמה תובנות הבנתי מהפוסט הזה,
  המון חומר למחשבה ולעבודה…תודה 🙂

 7. ענת
  את מדהימה עם הרעיונות שלך, אהבתי את הרעיון של הקבלה והנתינה.
  תודה

 8. ענת יקרה,
  אני מצטרפת לתגובות כאן מעלי. את כותבת מדהים !
  קליל, קריא, והתוכן מלא בתובנות
  תודה לך 🙂

 9. ענת היי,

  כייף לקרוא את מה שאת כותבת, תודה רבה על כל התובנות בכל המאמרים שאת שולחת.

  שיהיה לך יום נפלא

 10. יקירתי כמו תמיד העשרת אותי בפלוס ענק…..הפעם בהבנת המינוס.
  אני נהנית לקרוא את שאת כותבת בצורה שנוגעת לא רק האינטלקט, נוגעת בנשמה בהבנה המופשטת והכי חשוב במקרה שלי מחברת את שני העולמות , השכל והרגש. כתיבה מחוננת. תמשיכי להזין אתי באינפורמציה שאת מקבלת.
  נשתמע נופיה

 11. ענת יקרה
  מאמר מדהים! נותן פרספקטיבה מפתיעה ובלתי צפויה לחלוטין בנושא המינוס. המון שפע בכל התחומים.

 12. ואו תודה יקירה
  כל ההיתנהלות שלי עם הכסף השתנתה
  יחד עם תרוצים שונים של חוסר יכולת בגלל כסף…ניפלא תבורכי יש בתוכי ממש תחושה של הקלה ..

 13. שמחה לשמוע שיראל.את תקבלי אחת לשבוע קישורים לתכנים שונים בתור חברת מועדון. צפי לMAGIG בחייך.;)

 14. ענת תודה על הזכות להיות כאן.
  תודה על הנתינה האין סופית ואכן כן כשנותנים גם מקבלים.
  היקום בנוי באופן מפליא וההסבר שלך מדהים.
  החכמתי תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.