לשם שינוי-התמרה ב-7 שלבים

התמרה היא מילה יפה, מעודנת. בעיניי היא מייצגת תהליכים שמובילים כל הזמן לצמיחה.במשך תקופה ארוכה הנחיתי וטיפלתי מבלי להבין בתוך איזו מסגרת אני פועלת. לפניי מספר ימים נחשפה בפניי תגלית מדהימה שאיפשרה לי לזהות בברור קיומו של מודל נהדר  שמאפשר לדייק,למקד, לראות ולהוביל מנקודה אחת לנקודה שניה בקלות ובפשטות.

לשם שינוי-התבנית להתמרה ב-7 שלבים

אני אוהבת פשטות. אוהבת שתהליכים הם פשוטים וברורים ועוד יותר אוהבת שהם פרקטיים וניתנים ליישום בקלות  ובהנאה.

"לשם שינוי", התבנית מדברת על התמרה בשבעה שלבים. היא דגם, נוסחה, מפת דרכים, תוכנית קוסמית מובנית שמאפשרת להתקדם מנקודה א' לנקודה ב' בשבעה שלבים פשוטים ופרקטיים. כך ברא הבורא את העולם,זו המורשת שלו והוא השאיר לנו את התבנית כדיי שנפעל על פיה בכל תחום אפשרי. כאשר נצמדים לתבנית מתאפשר לנו לדעת היכן אנו נמצאים היום, באיזה שלב, על איזה שלב דילגנו ולאן אנו אמורים להתקדם. למשל , רוב האנשים נמצאים במה שגיליתי שהוא- שלב 2.- שלב זיהוי האתגרים. במילה אתגרים אני מתכוונת לקשיים, מכשולים, רגשות שליליים, מחשבות שליליות. רוב האנשים מדלגים על השלב הראשון שהוא אוליי החשוב ביותר במפת הדרכים הקוסמית- שלב הזיהוי החיובי. שלב הזיהוי החיובי מדבר על התמקדות במטרה חיובית שמוגדרת במילים חיוביות ומדברת על המהות. בעסקים הזיהוי החיובי יהיה החזון ובתחום הטיפולי ההגדרה תגיד  מה מטרת המפגש הנוכחי, עם מה אדם רוצה לצאת. לדוגמא: להרגיש שחרור, אושר, שמחת חיים, שלווה, שווה ערך וכו'…

שלב זה הוא חשוב משום שאז יש משהו טוב לשאוף אליו, מטרה שכשאני חושב עליה היא מרגשת אותי ואני אעשה הכל כדיי לממש אותה.השלב  הראשון נותן את המוטיבציה להתמודד עם האתגרים שעולים בשלב השני

התבנית מאפשרת התבוננות.כל אדם, כל אירגון יכולים לבדוק, באיזה שלב משלבי התבנית הם נמצאים,להשלים שלב קודם אם צריך, או לשהות יותר זמן בשלב הנוכחי. ממילא אנחנו פועלים באופן אינטואיטיבי ע"פ התבנית/המודל. ההבדל הוא במודעות. כאשר נחשפים לתבנית "לשם שינוי" אנחנו נעשים מודעים לתהליך שאנו עוברים ויש לנו מפת דרכים מובנית שמכוונת אותנו. אם אנחנו נשארים בשלב 2 למשל, נדע שאנחנו שם ושאם נרצה נוכל להמשיך הלאה ולהתקדם. אפשר להתקדם בשלבים מהר או לאט, כל אחד לפי מה שמתאים לו אבל המודעות, העובדה שאנו יודעים שאנו ממוקמים פה או שם עושה את כל ההבדל. כאשר אנו יודעים משהו אי אפשר לא לדעת אותו. התבנית מאפשרת בהירות ומיקוד. מטרת התבנית היא להכניס תהליכים לתוך סדר מסויים, לתת כיוון ברור . בכל שלב, כאשר יש לנו קושי בחיים אפשר לחזור אליה ולבדוק היכן אנחנו, על מה דילגנו ומה השלב הבא.

אני גיליתי שכל מה שאני עושה, ההדרכות שבניתי, הכלים שאני מלמדת, הטכניקה בה אני מטפלת- כל אלו נעשים על פי התבנית "לשם שינוי". זו לא תבנית שיצרתי אלא מודל קוסמי שנתגלה לי שהוא זמין עבורכם ויכול לקדם אתכם ואת האנושות כולה באופן מובנה פשוט וישים משלב לשלב.

"לשם שינוי" -הטכניקה  להתמרה ב-7 שלבים

הטכניקה שפיתחתי  נצמדת לתבנית הזו. היא מאפשרת למטופלים לעבור משלב לשלב בפשטות ובקלות, להתעכב על שלב מסויים או לחזור אחורה לשלב הקודם. הטכניקה ממקדת אותו בהגשמת המטרה שלשמה הגיע ותוך כדי מתגלים לו יכולות וחוזקות שלא היה מודע להם קודם. מגיעות תובנות ומתרחשים ריפויים אינטואיטיביים, לעיתים מיידיים. הטכניקה בנויה כך שבמפגש אחד עוברים את כל שבעת השלבים. מאחר והטכניקה פועלת על פי התבנית היא עוצמתית ביותר ואפקטיבית ומאפשרת כר נרחב ומגוון להתמרה .

ההתמרה מתרחשת קודם כל בתוכנו ומשם מיושמת בחיי היומיום.

המטרה שלי כמובן היא לחבר את המטופל אל מקורות הידע וחוזקות שלו ולהקנות לו כלים בהם יוכל להשתמש בחיי היום יום . המטופל מצידו אמור להיות מסוגל לפעול בחיי היום יום ע"פ התבנית ושלביה לאחר שנחשף אליה תוך שימוש בכלים הפרקטיים שרכש.

הסה"כ- התהליך הפנימי והיישום המעשי מאפשרים התמרה  כלומר-התפתחות וצמיחה.


תגובות

לשם שינוי-התמרה ב-7 שלבים — 5 תגובות

 1. ענת יקרה,

  אני מרגישה את הצורך שלך לחלוק איתנו – כל פירור מידע שמגיע אליך מהקוסמוס, ממקורות השפע
  כדי "שניקח את עצמנו בידיים" ונעשה לעצמנו. ונתקדם עקב בצד אגודל במרחב המודעות שלנו
  ונביא לעצמנו – ובתוכנו את השקט, הנינוחות והבריאות הנפשית והפיסית.
  ויש לך כלים
  ובנית כלים
  וקבלת כלים

  ומה שנותר זה רק להגיע אליך.

  תודה – על שנפגשנו.
  ותודה על מה שהרגשתי בנוכחותך.
  זו לא הגזמה אם אומר – שאת" מאירת דרך"
  חיבוק ואיחולי הצלחה.
  יופי של אתר.

  שלך בהערכה
  מזל

 2. ענת היקרה,
  התרגשתי לקרוא על המודל.
  מתוך חוויות שחוויתי כמי שקיבלה הדרכה וריפוי דרכך אני יכולה לחוש ולהבין את המודל שאת כותבת עליו לעומק.
  המון הצלחה
  יישר כח.
  אשמח להיחשף להמשך המודל.
  שלך
  אלה

 3. ענת היקרה,
  הטכניקה להתמרה בשבעה שלבים – כל כך ברורה ומובנת שברור שהיא חלק ממך זה זמן רב.
  את עוזרת ותעזרי בעזרתה להרבה אנשים בתהליך ההתמרה שלהם – כמה נפלא.
  תודה על השיתוף
  בהצלחה

  מיכל שלהבית אברהם – מבראשית
  עסקים משגשגים דרך תהליך בריאת העולם

 4. ענת יקירתי

  מאז שהיכרנו כאילו "במקרה" אני מלווה אותך ואת אותי בכל מיני שלבים של התפתחות וצמיחה.
  כל פגישה היא הפריה הדדית חשובה ומחזקת.
  אני מתפעלת כל פעם מהרעיונות המבריקים שלך מההתקדמות ומהידע הרב שצץ כל פעם ומפתיע מחדש.
  הטכניקה של 7 השלבים ללא ספק היא עוד ידע חשוב שיעזור להרבה אנשים להתפתח.
  הרבה אהבה והצלחה
  נני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.